środa, 24 kwietnia 2013

Po pierwsze: Nawilżenie!

Drogie Dziewczyny,

Nawilżenie to coś czego potrzebuje każda komórka naszego ciała - czy to wewnątrz czy to na zewnątrz. Wewnętrznie odczuwamy to, gdy np. kolokwialnie nas "suszy", ale na zewnątrz idealnie dostrzegamy takie objawy jak: mało elastyczna i napięta skóra, a w dodatku taka biała i sypiąca się (np. na podudziach czy przedramionach). Skóra jest wtedy mniej promienna, napięta czy wręcz gładka. Nie piszę o niczym nieznanym dla nas :) 
Rozwiązaniem jest świadomość, jak temu zapobiegać!

Przede wszystkim dbajmy o odpowiednie nawodnienie organizmu, 
pijmy dużo wody! 

Nie tylko skóra będzie w konsekwencji lepiej wyglądała, ale również nasz mózg lepiej funkcjonuje, mamy lepsze samopoczucie, a do tego też wypełnia to nasz żołądek, wiec zapobiega spożywaniu większych porcji posiłków, idealnie dla dbających o linię :) Woda idealnie oczyszcza organizm i usprawnia wszelkie procesy w nim zachodzące. Woda pozwala naszym nerkom pracować (o ile dobrze funkcjonują) i oczyszczać się drogom moczowym
Może być od rana z cytryną, może być bez dodatków, 
ale NIE gazowana! 

Ostatnio zauważam, że nawilżenie naprawdę poprawia funkcjonowanie, bo sama się lepiej czuję. Piję więcej wody (nie muszę wtedy sięgać po większe porcje posiłków i do tego mój mózg lepiej funkcjonuje), nawilżam skórę...
i naprawdę poprawia to moje samopoczucie.

Wiem, że trudno jest zacząć. Sama niekoniecznie zawsze lubię czystą wodę, ale jak przestaję się na niej skupiać, a po prostu zaczynam ją pić, to problem zaczyna znikać. Polecam! Warto się przełamać!

Wybierajmy również wodę z elektrolitami, jak np. Muszynianka. Potrzebujemy ich, a niekoniecznie na co dzień dostarczamy do naszego organizmu. Po drugie czysta i totalnie jałowa woda może w za dużych ilościach doprowadzić do przewodnienia organizmu. Grozi to osobom np. z chorobami nerek, które mają problem z filtracją. Wtedy w naszym organizmie wszelkie elementy odżywcze / mineralne są zbyt rozcieńczone i ich stężenie w tak rozcieńczonym roztworze może nie być wystarczające do odpowiedniego funkcjonowania. Nie jest to częste, ale zdarza się w szczególnych przypadkach.

Wiosna zawitała już na dobre, więc pamiętajmy o nawilżeniu i dobrym odżywieniu organizmu.


A już niedługo notka dot. Bionawilżającego żelu pod oczy i w okolice ust Flos-Lek
Ten to dopiero potrafi nawilżyć!


Pozdrawiam i miłego dnia,

Blogging Novi

8 komentarzy:

 1. Uwielbiam twój blog Asiu, jest genialny i bardzo pomocny!!!!
  Aga zza wielkiej wody:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnio tego nawilżenia bardzo brakuje mojej twarzy... :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja za nic nie mogę przekonać się do zwykłej niegazowanej wody

  OdpowiedzUsuń
 4. przdatny i ciekawy post! :)
  niby każdy o tym wie, jednak większość z nas niestety pije zbyt mało wody .. ja również zaliczam się do tych osób, więc czas to zmienić ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja muszę mieć gazowaną, po prostu muszę :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja teraz postanowiłam że będę piła butelkę wody na dwa dni plus oczywiście soki i herbatę ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. ciągle brak czasu na popijanie wody ;/

  OdpowiedzUsuń
 8. mi tylko woda z gazem wchodzi haha

  OdpowiedzUsuń

Pozostaw po sobie ślad, skoro już tu dotarłaś :)

Będę wdzięczna za konstruktywne komentarze, bez reklamowania własnych blogów. Nie martw się, chętnie zaglądam do aktywnych komentatorek.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...